12048/24
Sofa af udskåret og forgyldt træ, betrukket med rødt velourstof. 20. årh.s begyndelse. L. 175. Sædehøjde 39. Medfølgende taburet. (2).
Betræk med slitage.
Kunst, antikviteter & design, 26. november 2020
Vurdering
Hammerslag