2045/35
Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje, utydeligt sign. Værket stemplet Chretien á Paris, 2867. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 31. B. 20. D. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud