2434/591
Fritstående reolsystem i tre sektioner med sider af klart plexiglas, hvilende på aluminiumsfødder. Hylder og skabe af hvidlamineret træ, skydelåger med aluminiumsfront. Formgivet 1968. Udført hos Georg Petersens Møbelfabrik for Selectform, Farum. Samlet mål H. 200. B. 260. D. 41.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
832884 |