2104/898
Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)
Tre bogkasser af Oregon pine samt en tilhørende sokkel. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen Snedkerier. Bogkasse: H./B. 76. D. 27,5. Sokkel: H. 5. B. 76. D. 36. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag.
Moderne kunst og design, 26. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud