2436/1285
“Pont Neuf” taske af sort Epi læder med gyldne beslag, to hanke, to udvendige lommer, et lynlås rum med to indvendige lommer og gråt ruskindsfor. H. 23 x B. 25 x D. 12 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle få ridser på læder og slitage langs kanter udvendigt. Mindre snavs og løse tråde indvendigt. Alle mål er cirkamål.
Vurdering