2142/372
Russisk theglasholder af delvis forgyldt sølv med gennembrudt korpus og stiliserede blomster. Uidentificerbar mester, Moskva bymærke. Samt theske af delvis forgyldt sølv. Antageligt St. Petersborg. Vægt ca. 110 g. 20. årh. H. 11 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag