2034/64
Axel Frederiksen (f. Aarhus 1881, d. 1961)
“Fiskerhuset ved Giberaaens Udløb i Aarhus-Bugten”. Sign. Axel Frederiksen. Olie på lærred. 47×67.
På bagsiden udstillingsetiket.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
38 bud