2442/679
Dansk møbeldesign
Art deco kommode af elm med stel af bejdset bøg, front med to skuffer. 1930'erne. H. 66. B. 116. D. 47.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering