2032/705
Dansk møbeldesign
Fritstående dameskrivebord af mahogni med skråtstillede ben, front med tre skuffer. H. 73. L. 105. B. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Stødmærker. Afslag ved den højre skuffe.
Moderne kunst og design, 4. august 2020
Vurdering
Hammerslag