873/138
Fansk empire seng af mahogni med beslag af forgyldt bronze, svungne siderstykker prydet med svanehoveder, forsiden med kranse, figurer og blomsterkurv. Paris, 19. årh.s begyndelse. H. 122. L. 209. B. 150. Madressen L. 148. B. 135.
Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017
Vurdering
Hammerslag