873/​138

Fansk empire seng af mahogni med beslag af forgyldt bronze, svungne siderstykker prydet med svanehoveder, forsiden med kranse, figurer og blomsterkurv. Paris, 19. årh.s begyndelse. H. 122. L. 209. B. 150. Madressen L. 148. B. 135.

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

75.000 DKK

Hammerslag