2250/7618
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Figurkomposition. Sign. Heerup 1935. Blyant på papir. Lysmål 40×25.
Proveniens: R. Dahlmann Olsens samling
Undersøgt i ramme. Har en fold i øverste venstre hjørne.
CoBrA, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag
16 bud