2107/71
Russisk Gudsmoder “Umilenie” ikon. Tempera på træ panel. 19. årh.s begyndelse. 31×26.
Ridser og mærker. Mindre krakeleringer. Slidt overflade.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
38 bud