Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
“Blåt figurbillede”. Sign. på bagsiden Carl-Henning Pedersen 1968 med titel. Olie på lærred. 161×124. Uindrammet.
Proveniens: Sælges på vegne af “Carl-Henning Pedersen og Sidsel Ramsons Fond”.
Malerier og skulpturer, 7. december 2021