12027/4
Alexander Calder (f. Philadelphia 1898, d. New York 1976)
“Derrière le Miroir”, 1973. Usign. Litografi i farver. Bladstørrelse 37,5×27,5. Rammemål 52,2×42,2.
Papiret er lettere gulnet i kanterne af arket.
Kunst, antikviteter & design, 2. juli 2020
Vurdering
Hammerslag