Christian Tilemann-Petersen (f. København 1874, d. sst. 1926)
“Interiør fra Glorup”. Sign. Christian Tilemann-Petersen. Olie på lærred. 46×60.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 143, 2013 nr. 80.
Minimale ridser/farvebortfald ved øvre kant.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
22 bud