2102/182
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948)
En dreng skuer ud over en grønlandsk bugt i solnedgang. Sign. Em. A. P. Olie på lærred. 32×44.
Behov for rensning og let opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud