2122/655
Christian Lemmerz (f. Karlsruhe 1959)
Komposition. Sign. Lemmerz, 71/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 39×90. Uindrammet.
Minimale hådteringsmærker i hjørner. Papiret buler let.
Moderne kunst og design, 1. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
46 bud