12144/175
Max Nathan (f. Århus 1880, d. Kildekrog ved Hornbæk 1952)
Kystparti. Sign. monogram mn. Udstillingsetiket verso. Olie på lærred. Lysmål 45×55. Rammemål 55,5×65,5. Indrammet.
Behov for let overfladerensning.
Kunst, antikviteter & design, 4. november 2021
Vurdering
Hammerslag