2023/670
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)
“Sculptures”, 1974. Tryksign. Miro. Litografi i farver. Bladstørrelse 52×74
Litteratur: Maeght nr. 950.
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag