2023/​670

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. Palma de Mallorca 1983)

“Sculptures”, 1974. Tryksign. Miro. Litografi i farver. Bladstørrelse 52×74

Litteratur: Maeght nr. 950.

Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.

Moderne kunst og design, 2. juni 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK