1950/19
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Kystparti fra Skagen. Sign. Carl Locher Skagen 1900. Olie på lærred. 48×62.
Retoucheringer. Enkelte nålehuller langs kant og enkelte minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag