614/615
Poul Friis Nybo (f. København 1869, d. Vejby 1929)
Interiør med pige og barn ved vinduet. Sign. Friis Nybo 13. Olie på lærred. 50×39.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Malerier, 5. april 2006
Vurdering
Hammerslag
19 bud