2138/44
Almuebord af rødmalet træ, sarg med skuffe, tilspidsede ben. 19. årh. H. 77. L. 78. B. 59.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Skævheder.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag