2438/​20

Louis XV dragkiste af guldstafferet nøddetræ, svungen ligeknækket front med tre skuffer, greb og beslag af bronze. 18. årh.s midte. H. 111. B. 129. D. 64.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Restaureret. Nøgle medfølger.

I Aarhus
Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?