Asmund Havsteen-Mikkelsen (f. Aeroe 1977)
“A Mountain of Solitude”, 2010. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 40×65. Uindrammet.
Udstillet: “Asmund Havsteen-Mikkelsen: Fremtiden Begynder Hjemme”, Rønnebæksholm, 14. august - 2. oktober 2011.