2442/913
Helge Sibast (f. 1908, d. 1985)
Fire armstole af teak, betrukket med brunt skind. Model 8. Designet 1953. Udført hos Sibast Møbler. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. En stol med løse samlinger. En stol med mindre finérskade på ryggen.
Vurdering