2034/872
Ib Madsen (, Danmark. 20. Århundrede)
Henry Hans Schubell (f. Helsingør 1906)
To skamler med ben af hhv. bejdset eg og bejdset bøg. Betrukket med hhv. sennepsgul plys og rød uld. Udført hos Schubell & Madsen. H. 38–39. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med pletter.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud