2422/5
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoder Bring Mine Sorger Linding. Tempera på træpanel. Ca. 1800. 22×18 cm.
Mindre aldersslitage, inklusive træpanel buer, enkelte krakeleringer, afskalninger og mærker. Opmalede glorier.
Vurdering