2422/​5

Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoder Bring Mine Sorger Linding. Tempera på træpanel. Ca. 1800. 22×18 cm.

Mindre aldersslitage, inklusive træpanel buer, enkelte krakeleringer, afskalninger og mærker. Opmalede glorier.

I Lyngby
Vur­dering

8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?