2431/1305
“Reissue” taske af sort distressed quiltet læder med sølvfarvede beslag, en udvendig baglomme, dobbelt kædehank, et rum med fire indvendige lommer og bordeaux læderfor. H. 19 x B. 32 x D. 10 cm. 2009–2010.
Carte d'authenticité medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle hvide mærker på bund udvendigt. Slitage på hjørner og sider. Ridser på læder indvendigt. Noget snavs i indvendige lommer. Nogle lugtgener. Alle mål er cirkamål.
Smykker og Fashion, 31. juli 2024
Vurdering
Hammerslag