2440/572
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“GE 280”. Modul/hjørnesofa med stel af bøg, løse hynder i sæde, sider og ryg betrukket med lyst uld. Designet 1980. Udført og mærket hos Getama. L. 220. (5)
Samlebeslag medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Hynder med pletter, slitage og nogle huller.
Fra
i
Vurdering
802930 |