2440/855
“PH 3½-3 Jubilæumspendel”. Pendel med overskærm og fatningshus af kobber, mellem- og underskærm af flerlags opalglas. Formgivet 1929. Udført i begrænset antal hos Louis Poulsen, 2014. Diam. 33.
Udført i 2014 i anledning af Poul Henningsens 120-års fødselsdag.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
915162 | ||
272702 | ||
915162 | ||
272702 | ||
915162 | ||
272702 | ||
883804 |