2437/​726

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Sidebord af palisander med underliggende hylde af flet samt skjult skuffe integreret i sarg. Opsat på tilspidsende ben. Model 35. Udført hos Haslev Møbelfabrik. 1960'erne. H. 50. L. 50. B. 35.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?