2031/34
Elisabeth Grüttefien-Kiekebusch? (f. Berlin 1871)
Parti fra Naeroyfjord. Senere betegnet E. Grüttenfien. Olie på lærred. 48×72.
Krakeleringer. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud