12044/175
Et par bergere med stel af mahogni. Sider og ryg monteret med fransk rørflet, 20. årh. H. 84. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Fletværk er intakt. Løse hynder med solblegning.
Kunst, antikviteter & design, 29. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag