2445/1222
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935)
Et smykkesæt bestående af en “Marguerit” broche af forgyldt sterlingsølv prydet med hvid emalje og en "Moonlight Grape broche af sterlingsølv. Georg Jensen efter 1945. Dessin 217. L. 4,3–6,4 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
1166282 | ||
801465 | ||
509212 | ||
896810 |