2110/649
Raoul Dufy (f. Le Havre 1877, d. Forcalquier 1953)
Komposition. Usign. Radering. Lysmål 22×16.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Passepartoutet har enkelte fugtpletter.
Moderne kunst og design, 9. marts 2021
Vurdering
Hammerslag