2414/139
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Portræt af en ung kvinde med hvid kyse og med perlekæde om halsen. Usigneret. Olie på lærred. 42×29.
Minimalt stødmærke med minimal perforering. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024
Vurdering
Hammerslag