2131/1003
Vilhelm Lauritzen (f. Slagelse 1894, d. Gentofte 1984)
“Radiohus”. Tre pendler af matglas med skærmholder af messing. Udført hos Louis Poulsen. H. 27. Diam. 24. (3)
Stand
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
24 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||