Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
Ung dame i grå kjole med sit hækletøj i hånden. Sign. Exner 1847. Olie på lærred. 101×68,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 427, 1981 nr. 63.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019