1346/1517
Sæt på ti svenske smørasietter af sølv, muslingeformede, indvendig forgyldte, graverede med våbenskjold. Gustaf Möllenborg, Stockholm 1843. Vægt 758 gr. L. 16 cm. (10)
Fremstår med alders- og brugsslitage. To med reparation.
Varia, 14. november 2013
Vurdering
Hammerslag
35 bud