2125/5
Syrisk kurulstol af rigt udskåret og perlemorsindlagt træ. 20. årh.s begyndelse.
Mindre skade i rygstykket (se foto). Manglende knap på stolens front (se foto). Desuden almindelige brugs- og alderstegn.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag