Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
San Gregorio kirken i Rom. Sign. Johan Rohde, Rom. Olie på papir, monteret på pap. 30×36.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning. Mindre huller/revner på papir.
998214 |