Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Overgivelse til Omgivelse” (Surrender to the Surroundings), 2004. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Olie på lærred. 170×190. Uindrammet.
Proveniens: Galleri Franz Pedersen, Horsens. Erhvervet her af nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020