Harald Slott-Møller (f. København 1864, d. sst. 1937)
Portræt af kunstnerens hustru Agnes Slott-Møller. Usigneret. Olie på lærred. 89×69.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer og afskalninger. Flere huller i lærredet. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020