2434/​889

Mogens Koch (f. Frederiksberg 1898, d. København 1992)

Tre bogkasser af massiv mahogni, bestående af dyb bogkasse, normal bogkasse samt halv bogkasse samt tre tilhørende sokler. Udført Rud. Rasmussens Snedkerier. H./B. 38/76. D. 27,5/36. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder enkelte ridser, og mærker og hak.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?