12131/​6

En rigt ornamenteret ramme. 19. årh. sidste del. Udskåret træ, gesso og forgyldning. Original ophæng. Med glas og bagbeklædning. Lysmål 32,5×26,5. Rammemål 47×42.

Afslag og udbedringer. Senere forgyldning. Orig. bladsølv anes et par steder.

Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

600 DKK

600 DKK
550 DKK
500 DKK