12131/6
En rigt ornamenteret ramme. 19. årh. sidste del. Udskåret træ, gesso og forgyldning. Original ophæng. Med glas og bagbeklædning. Lysmål 32,5×26,5. Rammemål 47×42.
Afslag og udbedringer. Senere forgyldning. Orig. bladsølv anes et par steder.
Kunst, antikviteter & design, 5. august 2021
Vurdering
Hammerslag