1506/1529
Et sæt flaske- og glasbakker af sterlingsølv med perlebort, bestående af tre flaskebakker og syv glasbakker. Sv. Toxværd, Danmark 20. årh. Vægt 577 gr. Diam. 11,5 og 9 cm. (10)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 5. februar 2015
Vurdering
Hammerslag
38 bud