1602/659
Klaus Unger (f. Dortmund 1945)
Komposition. Sign. K. Unger. Skulptur af grønlig sten på fod af patineret jern. H. 120.
Let brugs- og alderspatina, herunder mindre ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 12. januar 2016
Vurdering
Hammerslag
19 bud