1302/1659
To modeller af grønlandske kajakker af træ og skind monteret med pagajer og fangstredskaber af træ og ben. 20. årh. L. 62–79. (4)
Let brugsslitage.
Varia, 10. januar 2013
Vurdering
Hammerslag