2103/44
Fransk møblement af forgyldt træ, rigt udskåret med blomster og bladværk samt runde kannelerede ben, bestående af sofa og fire armstole. Louis XVI form. Ca. 1900. Sofa L. 121. (5)
Løse samlinger. Afskalninger. Revner i træet. Betræk med slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag