1322/1618
En samling A. Michelsen juleskeer af delvis forgyldt sølv, prydet med emalje, bestående af årgang 1946, 1949–51, 1953–60, 1968, 1970, 1980, 1983, 1986 og sæt bestående af ske og gaffel, årgang 1967. Samt Georg Jensen årsske, årgang 1973. Vægt 910 gr. (20)
Fremstår med alders- og brugsslitage. En ske med emalje skader.
Varia, 30. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
25 bud